FIRMA

O FIRMIE

Wieloletnie doświadczenie

Firma THOLANDER Inżynieria Środowiska Sp. z o.o. wchodzi w skład międzynarodowej struktury firmy Tholander Ablufttechnik GmbH, która istnieje od 1986 r. Centrala firmy zlokalizowana jest w Viernheim koło Heidelbergu w południowych Niemczech. Siedziba polskiego oddziału mieści się w Jasienicy koło Bielska-Białej.

Firma THOLANDER to przodujący dostawca nowoczesnych systemów oczyszczania powietrza i instalacji usuwania nieprzyjemnych zapachów powstających w przemyśle i w oczyszczalniach ścieków. Od początku działalności szczególną wagę przywiązywaliśmy do rozwijania technologii biofiltracji, starając się jak najlepiej dopasować ją do zastosowań na skalę przemysłową. Wdrożenie zintegrowanego skrubera o krzyżowym przepływie faz w komorze dystrybucji powietrza przed biofiltrem sprawiło, że nasze biofiltry stały się popularne na całym świecie.

Skuteczne rozwiązania

Jesteśmy kompetentnym partnerem w zakresie projektowania procesu instalacji oczyszczania powietrza jak również podczas całego procesu inwestycyjnego. Projektujemy i dostarczamy instalacje biofiltracji, chemiczne i biologiczne skrubery o różnej konstrukcji, adsorbery oparte na węglu aktywnym oraz kompletne instalacje oczyszczania gazów.

Specjalizujemy się w usuwaniu zanieczyszczeń organicznych, nieorganicznych oraz niebezpiecznych i nieprzyjemnych substancji zapachowych powstających w oczyszczalniach ścieków, procesach odwadniania i przeróbki osadów, procesach suszenia osadów, kompostowniach, garbarniach, przemyśle tytoniowym, przemyśle spożywczym, przemyśle przetwórstwa mięsnego i rybnego, zakładach produkcji nawozów sztucznych, instalacjach recyklingu tworzyw sztucznych, oraz w wielu innych dziedzinach przemysłu.

Warto nam zaufać

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz znajomości różnych technologii inżynierii procesowej możemy zaproponować najlepsze, innowacyjne technicznie i atrakcyjne ekonomicznie, skrojone na miarę rozwiązania w zakresie problematyki zanieczyszczonego powietrza. Nasze produkty, będące pod stałą kontrolą, gwarantują wysoką jakość, sprawność i długą żywotność instalacji, a międzynarodowa sieć przedstawicielstw i biur technicznych gwarantuje doradztwo i serwis.